Reklama

Polonezem w słup

Padający od rana śnieg oraz marznąca mżawka i deszcz ze śniegiem pogorszyły w poniedziałek warunki jazdy na drogach wielu województw.

Drogi są śliskie, nawet na głównych trasach zalega warstwa rozjeżdżonego pośniegowego błota. Dochodzi do wielu wypadków i kolizji. Policja i służby drogowe apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Do najpoważniejszego wypadku doszło po południu na drodze krajowej nr 78 z Zawiercia do Kielc w miejscowości Zawada Pilicka. Na miejscu zginął kierowca audi 80, który nie wyhamował na śliskiej nawierzchni i wjechał pod naczepę ciężarówki. Wypadek spowodował zablokowanie drogi w tym miejscu. Policja wytyczyła objazdy.

Na tzw. wiślance z Katowic do Wisły, na wysokości Żor, drogę w kierunku Wisły zablokował TIR, który wpadł do rowu. Również tam policja wytyczyła objazdy, ale i tak utworzył się prawie 4- kilometrowy korek. W Rybniku, przy wyjeździe w stronę Gliwic, dwie osoby zostały ranne w zderzeniu busa z autobusem; wytyczono objazd ulicami miasta.

Na drodze 44 między Gliwicami a Mikołowem na wysokości zjazdu na Rybnik zderzyły się dwa samochody; uczestniczący w kolizji TIR stanął w poprzek drogi, powodując potężny korek. W Łaziskach Górnych do rowu stoczył się jeep. Kilka samochodów leży w rowach przy drodze Katowice-Tychy.

Reklama

Według informacji meteorologów, prawie na całym Śląsku sypie mokry śnieg lub pada deszcz ze śniegiem albo marznąca mżawka. Na bocznych drogach zalega warstwa śniegu, na głównych - błota pośniegowego. Jest bardzo ślisko. Na wieczór zapowiadany jest większy mróz, co spowoduje gołoledź.

W nocy na Śląsku ma być pochmurno, a opady śniegu nie ustaną. Jezdnie będą bardzo śliskie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny - porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na wtorek przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami pojawią się przelotne opady śniegu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | deszcz | mżawka | śnieg | słup

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama