Policjanci zlikwidowali złodziejską "dziuplę"

Policjanci z Grupy Samochodowej KWP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Pyrzyc zlikwidowali dziuplę samochodową. Odzyskano 5 samochodów różnych marek i zabezpieczono części, a także akcesoria pochodzące z wielu aut.

Wartość odzyskanych pojazdów szacuje się na nie mniej niż 200 tys. złotych. Policjanci zatrzymali właściciela warsztatu, który usłyszał zarzuty paserstwa oraz przerabiania i podrabiania znaków identyfikacyjnych. Sprawa jest rozwojowa.

Działania poprzedzone były kilkutygodniową pracą operacyjną policyjnej grupy samochodnej. Na terenie gminy Lipiany, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze ujawnili kradzione części samochodowe. Idąc "po nitce do kłębka" policjanci dotarli do jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego. Po przeszukaniu warsztatu samochodowego należącego do 32- latka, policjanci ujawnili dziuplę samochodową.

Reklama

W różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się pięć samochodów marek Audi A4 i A5 oraz VW utraconych na terenie Niemiec. Ponadto ujawniono szereg części od co najmniej kilkudziesięciu aut. Część samochodowych elementów posiadała cechy identyfikacyjne, a część została ich już umyślnie pozbawiona.

Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa oraz przerabiania i podrabiania znaków identyfikacyjnych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Do czasu rozprawy prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy