Reklama

Policja będzie śledzić kierowców

Od jutra na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie i w Zachodniopomorskiem młodzież szkolna zaczyna zimowe ferie.

W tym ostatnim województwie policja znalazła sposób na kontrolowanie kierowców autobusów, którzy przewożą dzieci na zimowiska. Jak dowiedział się reporter RMF FM, funkcjonariusze chcą montować im GPS-y.

Niestety, póki co policja ma zaledwie dwa takie urządzenia, które chce wypożyczać przewoźnikom. Policjanci liczą jednak na to, że właściciele firm przewozowych sami wkrótce kupią sobie GPS-y, aby tym przyciągać klientów. Policja z kolei chce wydrukować specjalne naklejki, które mają być "certyfikatem", że taki pojazd jest monitorowany.

Po zamontowaniu urządzenia w autobusie za pośrednictwem specjalnego programu policjanci będą w stanie śledzić poczynania kierowcy: jak często się zatrzymuje, jakie wybrał drogi - i najważniejsze - z jaką prędkością jedzie. Co więcej, trasę będą mogli prześledzić nawet trzy dni później. Kontrolę nad kierowcą - przez internet - będą też mieli rodzice dzieci.

Reklama

Pomysł wydaje się słuszny. Pytanie tylko, ilu przewoźników zgodzi się na takie kontrole? Zwłaszcza że wyposażenie autokaru w dodatkowe GPS-owe "tacho" spadnie na barki właścicieli firm transportowych.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: gps | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy