Reklama

Pół pick-up, pół terenówka

Już niebawem na 19. międzynarodowym salonie samochodów terenowych w Val d'Isere Renault zaprezentuje swój najnowszy prototypowy pomysł oparty na modelu Kangoo. Będzie to terenowa wersja nazwana roboczo "break'up", różniąca się jednak zdecydowanie od znanej już, uterenowionej odmiany 4x4. Nowy pojazd jest nieco dłuższy od typowych wersji Kangoo, co powoduje, że do wnętrza zmieści się znacznie większa ilość bagażu. Ponadto z tyłu samochód przypomina nieco konstrukcję pick-upa, gdyż projektanci zrezygnowali z szyb w tylnej części pojazdu, zostawiając jedynie wygięte słupki. Prezentujemy pierwsze zdjęcia tego auta, które prezentuje się bardzo ciekawie.

Renault zapewnia, że "break'up" powstał z myślą o aktywnym wypoczynku - jako idealny środek transportu na wycieczki w góry z rowerami lub na narty, czy też na plażę z deską surfingową.

Do jego napędu posłuży benzynowy silnik 16v o pojemności 1,6 litra i mocy 110 KM. 17-calowe koła i udoskonalony układ kierowniczy zapewniają bardzo dobre właściwości jezdne zarówno w terenie, jak i na szosie. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła.

Aby zapewnić jak najlepszą ładowność pojazdu konstruktorzy postarali się o maksymalną liczbę otworów w nadwoziu. Podwójny rozsuwany dach oraz drzwi bocznych paneli zapewniają, że "brak'up" może przewieźć nawet bardzo długie przedmioty. Załadunek ułatwiają też otwierane drzwi tylne, które można rozchylić do kąta 90 stopni zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz pojazdu. Duże możliwości pozostawia też otwarta część tylna pojazdu, przypominająca platformy spotykane w pick-upach.

Reklama

Dane techniczne koncepcyjnego Renault Kangoo "break'up":
Silnik: 110 KM 1.6 16v
Skrzynia biegów: ręczna, 5-biegowa
Przeniesienie napędu: stałe na cztery koła, sprzęgło hydrauliczne
Wymiary
Długość: 4112 mm
Wysokość: 1915 mm
Prześwit od ziemi: 330 mm
Rozstaw osi: 2624 mm
Zwis przedni: 735 mm
Zwis tylny: 753 mm
Szklany dach: 400x930 mm z przodu i 670x930 mm z tyłu
Koła: 17-calowe aluminiowe "GRIFFON"
Opony: 215/65 R17

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama