Pocięli na kawałki Land Rovera

​Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który pociął na kawałki Land Rovera. W policyjne ręce wpadł również drugi mężczyzna, który zgłosił fikcyjną kradzież tego samochodu.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy w Mińsku Mazowieckim dotarli do jednej z posesji w gminie Dębe Wielkie, gdzie miał być przechowywany skradziony samochód. Podczas akcji zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który demontował białego land rovera. Samochód jak się okazało, był zgłoszony jako skradziony na początku grudnia na terenie Warszawy. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń pistolet gazowy.

Dalsze śledztwo doprowadziło policjantów do 42-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który jest podejrzany o fałszywe zawiadomienie o kradzieży tego auta. Zatrzymani trafili do policyjnych cel.

Reklama

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, dał podstawy do przedstawienia mężczyznom zarzutów karnych, w tym składania fałszywych zeznań i posiadania bez zezwolenia broni. Decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca i trzech miesięcy.

Dwójce mężczyzn grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama