Reklama

Po prawko po pijaku!

Coraz częściej na egzaminy na prawo jazdy zgłaszają się nietrzeźwi kursanci - wynika z danych wojewódzkich ośrodków egzaminacyjnych.

Tylko w tym roku w Szczecinie było aż 18 takich "przypadków" - ustalił reporter RMF FM Grzegorz Hatylak.

Miętowe gumy, dropsy, a ostatnio także waniliowe cukierki - tak próbują maskować się ci, którzy pijani przychodzą zdobyć prawo jazdy. W konsekwencji egzaminatorzy musieli kupić sobie alkomat.

Zdarzyła się nam pani, która miała ponad 2 promile i koniecznie chciała przystąpić do egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Oczywiście nie dopuściliśmy do takiej sytuacji - opowiada dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Cezary Tkaczuk.

Do tej pory kara spotkała tylko jedną osobę, która przeszła przez kontrolne sito i pijana wyjechała na ulicę. Kursantom, którzy przyszli do ośrodka pod wpływem alkoholu, a nie przystąpili do egzaminu nic nie grozi.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy | prawo | pijaku | po pijaku

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy