Reklama

Pierwsze zdjęcia nowego seata

Moda na SUV-y i crossovery zatacza coraz szersze kręgi.

Europejscy klienci coraz częściej decydują się na tego typu auta, wielu producentów uzupełnia swoją ofertę o takie właśnie modele. Do tego grona postanowił dołączyć Seat.

Na zbliżającym się salonie samochodowym we Frankfurcie Hiszpanie zaprezentują nowy koncept o nazwie tribu.

Przysadzisty samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła, więc przynajmniej teoretycznie, powinien dawać sobie radę również poza asfaltowymi drogami. Jego prawdziwe przeznaczenie zdradzają jednak dwudziesto-calowe felgi ze stopów lekkich (z oponami w rozmiarze 225/50) oraz typowo szpanerskie gadżety, jak chociażby ogromna, profilowana tylna szyba czy (kompletnie zresztą nieprzydatny w samochodach tej klasy) spoiler.

Futurystyczne wnętrze zaplanowane zostało z myślą o czterech osobach. W desce rozdzielczej znalazły się aż cztery monitory ciekłokrystaliczne TFT informujące o najważniejszych dla bezpiecznej jazdy parametrach. Kierowca, za dotknięciem guzika, może wybierać spośród trzech trybów jazdy miejskiej, sportowej czy terenowej, które różnią się od siebie ustawieniami parametrów pracy zawieszenia, silnika oraz skrzyni biegów.

Trudno powiedzieć, czy w podobnej formie samochód trafi kiedyś do produkcji. Mamy jednak nieodparte przeczucie, że hiszpański sen o SUV-ach na pewno nie zakończy się na koncepcie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kręgi | SUV | SUV-y

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy