Reklama

Passat za fałszywe euro

Dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo i posługiwanie się fałszywymi banknotami euro zostało zatrzymanych w Wołowie na Dolnym Śląsku.

Oszuści wpadli podczas zakupu samochodu. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach kolejne fałszywe banknoty. Za wprowadzenie do obiegu fałszywego środka płatniczego oraz oszustwo grozi do 10 lat więzienia.

11 października do komisariatu zgłosił się poszkodowany mężczyzna, mieszkaniec Brzegu Dolnego, który poinformował, że został oszukany w trakcie sprzedaży volkswagena passata. W celu przetestowania samochodu kupujący w zastaw pozostawił mu 4000 euro i odjechał bez śladu. Gdy właściciel pojazdu poszedł do kantoru, aby wymienić jeden z otrzymanych banknotów dowiedział się, że jest on fałszywy.

Reklama

Policja szybko odnalazła oszusta. Zatrzymanym okazał się być 35-letni mieszkaniec Wołowa. W jego domu policjanci znaleźli kolejne fałszywe banknoty euro. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna ma wspólnika, również 35-letniego mieszkańca gminy Wołów, który trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, jak również to, czy sprawcy nie mają na swoim koncie innych oszustw.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: fałszerstwo | passat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje