Reklama

Oto nowy fiat uno!

Urodził się we Włoszech w 1983 roku i od samego początku niemal wszyscy go polubili.

Podziwiano go do tego stopnia, że już jako roczne dziecko uznany został za najlepszego w Europie. W ojczyźnie pozostał aż do 1995 roku. Później, udało mu się zrealizować marzenia większości nastolatków: podróżował po krajach całego świata.

Na dłużej osiedlił się m.in. w Polsce i Argentynie, ale jego prawdziwym domem stała się Brazylia, gdzie "urzęduje" do dzisiaj.

Teraz, gdy zarobił już wiele milionów dolarów najprawdopodobniej przejdzie na emeryturę, chociaż zapewne jeszcze przez wiele lat będzie brał czynny udział w życiu publicznym. Kim jest nasz tajemniczy bohater? To zasłużony dla koncernu Fiat model uno.

Reklama

Na poniedziałkowej konferencji prasowej dotyczącej przyszłości włoskiego koncerny przedstawiciele Fiata potwierdzili, że marka zamierza wrócić do nazwy, która zniknęła z europejskich rynków w 2002 roku, gdy polska fabryka Fiata w Tychach zaprzestała produkcji tego modelu.

Obecnie zmodernizowane auto o nazwie uno mille (m.in. nowy przód) wytwarzane jest jeszcze w Brazylii i właśnie tam produkowany będzie nowy model.

Na razie, na temat auta wiadomo raczej niewiele. Wiele wskazuje na to, że samochód dostępny będzie wyłącznie jako hatchback. Nie znana jest również paleta jednostek napędowych. Można się jednak spodziewać, że będą to silniki stosowane m.in. w pandzie, a także zaprezentowany w Genewie dwucylindrowy, doładowany silnik TwinAir o pojemności 0,9 l.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | fiat uno | Fiat | Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy