Reklama

Obwodnice. Płatne czy nie?

Minister infrastruktury wciąż nie wie, kiedy gotowy będzie jego projekt bezpłatnych obwodnic autostradowych. Największą niewiadomą są pieniądze.

Szkoda, że Cezary Grabarczyk nie myślał o nich 25 czerwca, kiedy tydzień przed drugą turą wyborów prezydenckich ogłosił, że ma już gotowe analizy, z których wnika, że obwodnice będą bezpłatne.

Reklama

Po zwolnieniu kierowców z opłat z programu budowy dróg znikną 3 miliardy złotych. Minister Grabarczyk ma więc teraz problem ze spełnieniem przedwyborczych obietnic. Jednak w czerwcu, kiedy Polacy szykowali się do wyborów, dobre informacje były na wagę złota.

Dlaczego Cezary Grabarczyk ogłosił, że ma już gotowy nowy projekt bezpłatnych obwodnic skoro teraz okazuje się że dokumentu wciąż nie ma?

- Wtedy to była ważna prawa. Przypominam, ze ten projekt nie przechodził rutynowej ścieżki legislacyjnej. Okazało się, że pośpiech nie wyszedł na dobre projektowi - tłumaczy Grabarczyk.

Jeśli nawet za kilka tygodni szef resortu infrastruktury ogłosi, że mimo szczerych chęci nie będzie jednak bezpłatnych obwodnic, pośpiechem już się nie wykręci.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje