Reklama

Nikt nie wygrał miliona dolarów

Na pustyni Mojave w Stanach Zjednoczonych, w scenerii niczym z filmu "Powrót do przyszłości" miał odbyć się wyścig pojazdów przyszłości. Niestety, impreza zorganizowana przez Departament Obrony zakończyła się kompletną klapą.

13 całkowicie zautomatyzowanych pojazdów miało przebyć dystans ponad 220 kilometrów (odległość między Bagdadem a Tirkritem). Bezzałogowe wehikuły - zmodyfikowane wojskowe auta humvee, pustynne buggie i pickupy - miały być kierowane za pomocą czujników podczerwieni. Chodziło o sprawdzenie przydatności podobnych aut na nowoczesnym polu walki.

Rozgrywka zakończyła się jednak kompletną klapą - żaden z pojazdów nie dotarł do celu; zepsuły się tuż po starcie.

Wyścig obserwowało kilkuset gapiów, a do wygrania był milion dolarów, ufundowany przez jedną z naukowych agencji Pentagonu.

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: wyścig | Powrót do przyszłości

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy