Reklama

Nazywa się dacia. Ma 850 KM!

Andros Trophy to francuska seria wyścigów samochodowych na lodzie. Pierwsze zawody rozegrano w początku lat osiemdziesiątych.

Początkowo seria liczył cztery rundy, następnie pięć, a od 1992 roku - siedem. Widowiskowe imprezy przyciągają wielkie nazwiska - wśród kierowców startujących w Andrus Trophy spotkamy m.in. Alaina Prosta i Jacquesa Villeneuvea. W ostatnich latach mistrzostwa zdominowało dwóch kierowców: Prost i Jean Philippe Dayraut. Pierwszy zwyciężył w latach 2007-2008 drugi okazał się lepszy w sezonach 2009-2010.

Andrus Trophy to jednak nie tylko kierowcy, ale i samochody. Prost przesiadł się z toyoty auris, w której zdobył swoje dwa tytuły do specjalnie przygotowanej dacii duster. Jean Philippe Dayraut początkowo startował za kierownicą skody fabii, następnie bmw serii 1.

Reklama

Francuskie media donoszą jednak, że w tegorocznych zawodach Dayraut pójdzie najprawdopodobniej w ślady Prosta. Kierowca poprosił ludzi z Tork Engineering - tej samej firmy, która przygotowała dacię dla Prosta - by pomogli mu w przebudowie pojazdu rumuńskiej marki. Ci ochoczo zabrali się do pracy, w wyniku której powstaje właśnie prawdziwy lodowy potwór - dacia duster napędzana silnikiem nissana GT-R! Cel jest bardzo ambitny - auto osiągać ma moc 850 KM przy masie całkowitej 900 kg.

Tak przygotowany duster stanąć ma również na starcie wyścigu górskiego Pikes Peak Internatiolan Hill Climb, który każdego roku rozgrywany jest w Kalifornii.

Zobacz jak Alain Prost radzi sobie za kierownicą dustera:

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: francuska | zawody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje