Reklama

Moto-przegląd tygodnia

Co interesującego działo się w motoryzacji w mijającym tygodniu? Które teksty cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem?

Oto krótki przegląd najważniejszych informacji z całego tygodnia.

PONIEDZIAŁEK

W poniedziałek "na gorąco" rozmawialiśmy z Robertem Kubicą (Czy Kubica ma szansę na F1?) o jego wrażeniach z jazdy bolidem Formuły 1. Najlepszy polski kierowca wyścigowy opowiedział nam o swoich wrażeniach, szansach na stałe występy w F1 oraz planach na najbliższy sezon.

WTOREK

We wtorek największe wzburzenie wywołała informacja o podwyżce cen za przejazd autostradą Kraków - Katowice (Drożej z Krakowa do Katowic!. Od połowy stycznia za ten 61-kilometrowy odcinek A4 płacić będziemy 13 zł. Trochę dużo jak na 20 minut jazdy...

ŚRODA

W środę informowaliśmy o polskich cenach nowego Fiata Punto (Polskie ceny nowego Punto!). W klasie B szykuje się w przyszłym roku poważna walka i jednym z ważniejszych jej uczesników będzie na pewno ten mały Fiat, którego ceny zaczynają się od 38 800 zł. W zamian otrzymamy m.in. dwie poduszki, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby i lusterka.

CZWARTEK

W czwartek znów bulwersujące informacje. Decyzja rządu o zabraniu 260 mln złotych (Miliony na śmigłowce a nie drogi!), które miały być przeznaczone na drogi zbiegła się z raportem NIK-u, który stwierdzał, że tak w tak katastrofalnym stanie nie były one jeszcze nigdy (Tak tragicznie jeszcze nie było). Jakby tego było mało rząd 500 mln złotych przeznaczył na... śmigłowce dla VIP-ów. Cóż, to Polska właśnie...

PIĄTEK

W piątek tematem dnia była fatalna sprzedaż nowych samochodów (Wyniki cofnęły Polskę o 12 lat), która spadła do poziomu nienotowanego od 12 lat. W ciągu 11 miesięcy tego roku nabywców znalazło tylko 217 tysięcy samochodów nowych. To nie znaczy jednak, że Polacy odwrócili się od motoryzacji. Kupują po prostu takie pojazdy, na jakie ich stać - w tym roku do Polski trafiło około 800 tysięcy samochodów używanych.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje