Reklama

Mocny civic Si

Na salonie motoryzacyjnym w Chicago Honda zaprezentowała prototyp o nazwie civic Si. Samochód ten zapowiada wersję produkcyjną (Si coupe), która ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Si coupe będzie stał na czele nowej generacji civiców, która wejdzie do produkcji jesienią. Gama pojazdów będzie obejmowała również czterodrzwiowego sedana, dwudrzwiowe coupe (które nie będzie tożsame z Si coupe), a także civica hybrid i napędzanego gazem.

Reklama

Prototypowy Si jest napędzany 200-konnym, 16-zaworowym silnikiem DOHC z mechanizmem zmiennych faz rozrządu. Jak to u Hondy bywa, silnik jest wysokoobrotowy, czerwone pole na obrotomierzu zaczyna się dopiero na ośmiu tysiącach obr/min. Jednostka napędowa współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną, a za dobrą trakcję odpowiada dyferencjał o ograniczonym poślizgu (LSD).

Prototyp posiada duże, 18-calowe felgi, na które założono opony 225/40. Za hamowanie odpowiadają wentylowane tarcze hamulcowe oraz czterotłoczkowe zaciski Brembo.

Produkcyjna wersja civica Si coupe, która przedstawiona zostanie w listopadzie będzie już szóstą generacją Si. Pierwsza (trzydrzwiowy hatchback) pojawiła się w 1986 roku, kolejne - w 1989, 1992, 1999 i 2002 roku.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Honda | coupe | prototyp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje