Reklama

Mini coupe concept

W tym roku Mini świętuje 50. rocznicę urodzin.

Z tej okazji odbył się m.in. wielki zlot minimaniaków, a należącą do BMW firma zaprezentowała dwie jubileuszowe serie swojego produktu.

Reklama

Wygląda jednak na to, że największy rocznicowy hit zostanie zaprezentowany dopiero we wrześniu na salonie we Frankfurcie.

Mowa o prototypie mini coupe - BMW ujawniło właśnie pierwsze zdjęcia tego pojazdu.

Mini coupe jest samochodem dwuosobowym - głównie ze względu na nisko opadającą linię dachu. Co ciekawe jednak, dokładna analiza wskazuje, że licząc do dolnej lini szyb nowy concept jest identyczny z klasycznym mini w najmocniejszej wersji JCW (John Cooper Works). Auto ma 371 cm długości i 168 cm szerokości, natomiast wysokość wynosi 136 cm. Dzięki dwuosobowemu nadwoziu udało się wygospodarować zupełnie przyzwoitą ilość miejsca na bagaż - pojemność bagażnika to całe 250 litrów. Ale tu uwaga - tylna klapa podnosi się wraz z tylną szybą, co dla purystów, przekreśla słowo coupe w nazwie.

Również napęd prototypu będzie identyczny z mini JCW. Pod maską znajdziemy więc benzynowy silnik 1.6, który dzięki doładowaniu dysponuje mocą 211 KM i momentem obrotowym 260 Nm. Dzięki funkcji overboost, moment chwilowo może wzrosnąć do 280 Nm. Osiągi nie zostały na razie podane.

Również wnętrze mini ma podkreślać sportowy charakter samochodu. Dlatego na desce rozdzielczej dominować będzie duży obrotomierz, a miejsce wygospodarowano również dla analogowego zagara, którego zadaniem jest mierzenie czasów okrążeń. Za to prędkość ma być potraktowany nieco po macoszemu.

Mini coupe concept zadebiutuje w połowie września we Frankfurcie. Wiele wskazuje na to, że na wersję produkcyjną, która może być niemal identyczne z prototypem, trzeba będzie poczekać tylko do wiosny przyszłego roku, do salonu w Genewie.

Wnętrze mini coupe na filmie:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 50+ | urodziny | coupe | Mini Coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje