Reklama

Milion sportowych Volkswagenów. Będzie wersja specjalna!

Sportowe auto Volkswagena kojarzy się przeważnie z Golfem GTI, ale w ofercie niemieckiego producenta znajduje się też inny pojazd o takich aspiracjach - model Sirocco.

Przedstawiciele firmy z Wolfsburga poinformowali właśnie, że samochód znalazł już milionowego nabywcę. Z tej okazji przygotowano limitowaną wersję specjalną o nazwie "Milion". Auta oferowane będą wyłącznie w Niemczech i w Chinach. Wszystkie polakierowane zostaną na kolor "Deep Black Metalic", standardowym wyposażeniem (dla rynku niemieckiego) są 18-calowe felgi ze stopów lekkich z oponami 235/40.

Z zewnątrz samochody wyróżniają się też przyciemnionymi tylnymi szybami i zderzakami zapożyczonymi z odmiany R-line. Co ciekawe, pojazdy limitowanej serii występować będą ze wszystkimi jednostkami napędowymi. Do wyboru są więc motory benzynowe i wysokoprężne o mocach od 122 KM do 210 KM.

Obecne Sirocco to już trzecia generacja zaprezentowanego po raz pierwszy w 1974 roku modelu. Pierwsze dwie (drugą produkowano w latach 1981-1992) sprzedano w liczbie 795 350 egzemplarzy. Współczesna generacja - jak na razie - przypadła do gustu 204 350 klientom.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje