Reklama

Masz mocne nerwy? Jak nie, lepiej nie oglądaj!

Mamy kalendarzową wiosnę, a to oznacza, że coraz większa liczba osób przesiada się już z tramwajów i autobusów na rowery.

Przy okazji wraca również temat bezpieczeństwa cyklistów...

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do przeszło 4,5 tys. wypadków z udziałem rowerzystów, w których ginie średnio ponad 300 osób. Za przeszło 1/3 tego typu zdarzeń odpowiadają sami rowerzyści. Najczęściej zdarza im się wymuszać pierwszeństwa przejazdu czy wykonywać nieprawidłowy manewr skrętu.

Niemal 80 proc. wypadków z udziałem rowerzystów ma miejsce w obszarze zabudowanym.

Oto filmik, jaki zarejestrowała kamera pokładowa jednego z tramwajów krakowskiego MPK. Warto dodać, że pojazd szynowy poruszał się z prędkością 30 km/h i miał 33 m długości... Jedynie dzięki przytomności umysłu motorniczego udało się uniknąć tragedii, rowerzysta nie miałby pewnie tyle szczęścia, gdyby tory były mokre.

Reklama

Warto przypomnieć, że rowerzyści nie mają obowiązku ubezpieczenia swoich pojazdów. Oznacza to, że w przypadku szkód wyrządzonych przez cyklistę odszkodowania dochodzić możemy wyłącznie na drodze postępowania cywilnego, a tego rodzaju procesy, jak wiadomo, potrafią ciągnąć się latami...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy