Reklama

Lexus gwiazdą filmową

Ziścił się hollywoodzki sen Lexusa, którego model wystąpi już niebawem u boku Toma Cruisa w superprodukcji Stevena Spielberga "Minority Report". Film ten pojawi się latem tego roku, a model luksusowej marki wystąpi w nim jako samochód przyszłości. Na trwającym właśnie salonie samochodowym w Los Angeles, fani filmu i motoryzacji mogą z bliska przyjrzeć się temu pojazdowi.

W filmie, który na światowe ekrany ma wejść 28 czerwca, wystąpią największe gwiazdy kina: Tom Cruise, Samantha Morton i Colin Farrell. Fabuła została oparta na krótkim opowiadaniu Philipa K. Dicka, gdzie w surrealistycznym świecie zabójcy zostają aresztowani jeszcze zanim dokonają morderstwa. Kiedy do filmu potrzebny był wyjątkowy samochód przyszłości, wybór Stevena Spielberga padł na Lexusa.

- Sam posiadam Lexusa SUV - powiedział Spielberg. - Pomyślałem, że może właśnie ta marka byłaby zainteresowana udziałem w moim filmie, w którym wspólnie pokazalibyśmy, jak mogą wyglądać pojazdy za pięćdziesiąt lat. Jestem pewien, że udało nam się wspólnie osiągnąć wyjątkowy efekt.

Zaprojektowany jako dwuosobowy samochód sportowy wysokiej klasy, futurystyczny lexus roku 2054 prezentuje muskularny design, niskie zawieszenie, agresywne linie i proporcje tak zaskakujące, że patrząc na samochód po raz pierwszy trudno zorientować się gdzie jest jego przód, a gdzie tył. Koncepcyjny samochód został zaprojektowany przez Haralda Belkera, który już wcześniej tworzył pojazdy do filmów "Batman i Robin", "Inspektor Gadget" i "Armageddon".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy