Kupił dwa auta i przestał je spłacać

Zabrzańscy policjanci odzyskali dwa przywłaszczone samochody o wartości ponad 260 tys. złotych.

Pod nadzorem prokuratury, przez kilkanaście miesięcy zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili sprawę przywłaszczenia dwóch samochodów. 30-letni mężczyzna zakupił auta na swoją firmę. W tym celu zawarł umowę kredytową w jednym z banków działających na terenie kraju. Po zawarciu transakcji otrzymał on w użytkowanie volkswagena i skodę.

Problemy zaczęły się szybko. 30-latek zapłacił zaledwie kilka rat za samochody. Następnie zaczął uchylać się od spłacania kredytu, po czym sprzedał samochody innym osobom, które po zakupie od razu je odsprzedały.

Zabrzańscy policjanci namierzyli samochody w Chorzowie i w Gliwicach. Pojazdy o wartości ponad 260 tys. złotych zostały zabezpieczone i przekazane prawowitemu właścicielowi, jakim jest bank.

Czynności w sprawie jednak nadal trwały, gdyż podejrzany o przywłaszczenie i oszustwo mężczyzna ukrywał się. Ostatecznie został namierzony, kiedy chciał przekroczyć granicę polsko-ukraińską. Mężczyzna nie przyznał się do winy, jednak zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Reklama
INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy