Reklama

Którędy jechać nad morze?

Przejazd przez centra dużych miast zamiast trzech zajmuje dziś już tylko 2h 30 minut a to oznacza, że zaczęły się wakacje.

Szczęśliwe pociechy rzuciły w kąt tornistry motywując rodziców do wyjazdu na wczasy. Niektórzy z nas wybiorą się w podróże zagraniczne, patrioci, bo o oszczędnościach już dawno nie może być mowy, jak co roku okupować będą bałtyckie plaże. Dla większości okres wakacyjny wiąże się z długimi samochodowymi wycieczkami. Którędy jechać?

Tutaj właśnie pojawia się problem. Wielu kierowców nie przepada za zmianami, i każdego roku pokonuje tą samą nużącą trasę. Jeździmy na pamięć przez co często zdarza nam się utknąć w kilometrowych korkach i spędzić długie godziny w przypominającym saunę wnętrzu rozgrzanego samochodu. Jak tego uniknąć? Trzeba dobrze przemyśleć trasę.

Wciąż niewiele osób wie, że z południa Polski (np. z Krakowa, Katowic, Wrocławia) na nasze zachodnie wybrzeże można dojechać szybko, bezpiecznie i bez korków, pokonując całą trasę... autostradą. To prawda, w Polsce jest ich jak na lekarstwo, ale za to w Niemczech nie są rzadkością. Śmiało można skorzystać z tej która biegnie wzdłuż granicy. Być może będzie trochę dalej, ale na pewno szybciej i bezpieczniej. Podobno z Krakowa do Szczecina - korzystając z tego, że w Niemczech na wielu odcinkach auostrad nie ma ograniczeń prędkości da sie przejechać w 6 godzin.

Reklama

To tylko jeden z wielu przykładów na to, że jazda na pamięć nie zawsze się opłaca. Jeśli więc planujesz jakąś wakacyjną podróż koniecznie skorzystaj z naszego planera podróży. Pozwala on w łatwy sposób zaplanować trasę w dowolne miejsce Europy z uwzględnieniem interesujących nas kryteriów, takich jak omijanie płatnych dróg, przepraw promowych itd. Dzięki niej sprawdzicie również jaka pogoda panuje na trasie waszego przejazdu, a także znajdziecie hotel, gdzie można się zatrzymać.

Jeśli natomiast planujecie swój urlop na terenie kraju polecamy również serwis kamery Dzięki stale aktualizowanemu obrazowi z kamer drogowych pozwala on sprawdzić, w których miejscach na trasie tworzą się korki.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NAD | morze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy