Reklama

Kto będzie sprzedawał w Polsce seaty?

Od 1 czerwca to nie KPI Polska i Skoda Auto Polska, firmy kontrolowane przez Jana Kulczyka sprzedają w naszym kraju volkswageny i skody.

W tym dniu oficjalnie rozpoczęła działalność spółka Volkswagen Group Polska, należąca do Volkswagen AG, która stała się wyłącznym dostawcą samochodów marek Volkswagen, Skoda, Volkswagen Samochody Użytkowe, ale także Audi, oraz Porsche. A co z seatami?

Wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później także ta marka trafi pod skrzydła Volkswagen Group Polska.

Na razie seaty w Polsce sprzedaje firma Iberia Motor Company S.A., która od roku 1993, na mocy umowy importerskiej jest generalnym importerem samochodów tej marki na rynek polski. Pod koniec 2011 r. Iberia otrzymała trzyletnie wypowiedzenie umowy importerskiej. Aktualnie trwają rozmowy na temat skrócenia czasu tego wypowiedzenia. Wygląda jednak na to, że strony nie mogą porozumieć się w tej sprawie. Zapewne chodzi o wysokość odstępnego, jakie miałaby otrzymać firma Krystiana Poloczka.

Reklama

Taka sytuacja nie wpływa dobrze na sprzedaż seatów w Polsce. Z miesiąca na miesiąc sprzedaż ta spada (w pierwszej połowie roku nabywców - według instytutu Samar - znalazło zaledwie tysiąc aut). Zdaje sobie sprawę z tego prezes Volkswagen Group Polska Ralf Berckhan, który niedawno powiedział, że nie wyklucza powołania alternatywnej sieci sprzedaży seatów.

Tymczasem na salonie samochodowym w Paryżu Seat zaprezentował nowego leona. Samochód ten trafi do sprzedaży już w listopadzie i uzupełni największą ofensywę produktową w historii firmy, w którą włączyły się już premiera mii, lifting ibizy i powrót toledo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen Group Polska | sprzedawanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy