Reklama

Ile wydajesz na paliwo?

Chociaż końcówka roku kojarzy nam się z zabawą i karnawałem, ostatnie dni grudnia raczej nie dają powodów do radości.

I nie chodzi bynajmniej o zimę, która daje się we znaki wszystkim. Splot nieszczęśliwych zdarzeń sprawił, że rutynowa wizyta na stacji benzynowej zapewnia większy dreszcz emocji niż filmy Alfreda Hitchcocka.

W wielu miejscach Polski za litr najpopularniejszej benzyny PB 95 zapłacić trzeba równe pięć złotych. Niewiele mniej kosztuje litr oleju napędowego.

Na tę dramatyczną sytuację złożyło się kilka czynników. Ceny ropy na światowych rynkach zwyżkują, w tym samym czasie słabnie złotówka. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższych tygodniach sytuacja uległa poprawie.

Reklama

Pamiętajmy, że z dniem 1 stycznia podwyższeniu ulegnie stawka podatku VAT, co również odbije się na cenach paliw. Te w bezpośredni sposób wpływają również na inne gałęzie gospodarki. Zwiększone koszty transportu pokrywają przecież wszyscy kupujący.

Coraz więcej kierowców ma duże problemy z zatankowaniem swoich samochodów. Z podwyżkami cen paliw nie idą bowiem w parze podwyżki płac. Często kierowca, który zarabia 2 tys zł. netto 1/4 tej kwoty wydaje na paliwo potrzebne, by dojechać do pracy. Coraz szybciej zbliżamy się więc do poziomu, przy którym duża część kierowców będzie musiała zrezygnować z samochodu.

Chociaż końcówka roku kojarzy nam się z zabawą i karnawałem, ostatnie dni grudnia raczej nie dają powodów do radości.

Niewykluczone, że przed wakacjami za litr PB 95 zapłacić trzeba będzie 5,6-5,7 zł. Czyżby dla warsztatów montujących instalacje LPG szykowały się kolejne żniwa? Obecnie średnia cena litra tego paliwa to około 2,6 zł czyli niemal o połowę mniej, niż benzyny. Czy w związku z galopującymi cenami benzyny rozważasz możliwość przeróbki auta na gaz? Zastanawiałeś się, ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na paliwo?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy