Reklama

Francuzi potrafią się cieszyć

Francuzom można sporo zarzucić, ale na pewno nie to, że nie potrafią cieszyć się życiem. Ta radość przekłada się również na świat samochodów.

To właśnie w ojczyźnie win i serów powstaje najwięcej stosunkowo przystępnych cenowo aut, w których cieszyć się można powiewem wiatru we włosach.

Na salonie samochodowym w Genewie firma Renault zaprezentowała aż dwa nowe kabriolety "dla ludu". Były to zupełnie nowy, oparty konstrukcyjnie na niewielkim twingo, model wind oraz nowy megane coupe-cabrio. W większości krajów europejskich sprzedaż tego ostatniego rozpoczęła się z początkiem maja. W Polsce pojawi się w czerwcu.

Klienci będą mieli do wyboru jedną z sześciu jednostek napędowych. W palecie silników znalazły się benzynowe: 1,6 l. (110 KM), 2,0 l. (140 KM) oraz 1,4 l. TCe (130 KM). Fani jednostek wysokoprężnych będą też mogli wybierać między silnikami o mocach 110 KM, 130 KM i 160 KM. Silniki standardowo sprzęgane będą z sześciostopniowymi skrzyniami ręcznymi. Do benzynowej "dwulitrówki" zamówić też będzie można automatyczną przekładnię bezstopiową.

Co ciekawe, Renault oferuje również nową, zautomatyzowaną, dwusprzęgłową przekładnie, która dostępna będzie w 110 konnym dieslu. Dla fanów sportowych emocji przygotowano również usportowioną wersję GT z benzynowym silnikiem TCe o mocy 180 KM. Pakiet GT dostępny będzie również z najmocniejszym, 160 konnym dieslem.

Tym, co urzeknie większość nabywców jest bardzo harmonijna linia nadwozia oraz składany automatycznie, szklany dach, który chowa się do bagażnika. Ten ostatni może się jednak pochwalić stosunkowo dużą pojemnością. W wersji coupe (z zamkniętym dachem) na bagaże pozostaje aż 417 litrów.

Po złożeniu dachu do dyspozycji pozostaje jeszcze 211 litrów. Na pochwałę zasługuje również największa w klasie powierzchnia przeszklona dachu. W przypadku megane CC to prawie pół metra kwadratowego! Elektrohydrauliczny mechanizm radzi sobie ze złożeniem dachu w czasie 21 sekund. Za zagłówkami tylnej kanapy zamontowano również specjalną szybę, która pełni rolę ekranu chroniącego przed wiatrem.

Megane z otwartym dachem jest jednym z popularniejszych europejskich kabrioletów. Pierwsza generacja tego modelu sprzedała się w liczbie 170 tysiącach egzemplarzy.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie | francuzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje