Reklama

Ford Edge. Nowy, duży SUV dla Europy!

Na rozpoczynającym się właśnie salonie motoryzacyjnym w Los Angeles, Ford zaprezentował koncepcyjny model o nazwie Edge.

Premiera auta to wydarzenie ważne również z punktu widzenia europejskich nabywców...

Reklama

Koncepcyjny Edge to zapowiedź nowego, dużego SUVa amerykańskiej marki, który określany jest mianem pojazdu globalnego. Oznacza to, że auto trafi do salonów na całym świecie, w tym również na liczne rynki Starego Kontynentu. Pierwsza generacja modelu, która zadebiutowała w 2007 roku znana jest wyłącznie w USA i Kanadzie.

Przedstawiciele Forda nie ukrywają, że liczą na duże zainteresowanie klientów w Europie argumentując, że aż 70 proc. nabywców decydujących się na model S-max wybiera auto w najbogatszych wersjach. Udział aut klasy SUV w rynku nowych aut na Starym Kontynencie wzrósł w ostatnich latach z 6,5 do 12 proc. Wg analityków Forda do 2018 roku sprzedaż tego typu pojazdów w Europie wzrośnie o kolejne 22 proc.

Koncepcjny Edge to nie tylko zapowiedź nowych trendów stylistycznych. Pojazd można również traktować jako pokaz nowoczesnych technologii, które wkrótce pojawią się na wyposażeniu popularnych modeli marki. Auto ma na pokładzie m.in. system automatycznego parkowania, który może być obsługiwany z pilota. Chodzi o to, by - po znalezieniu ciasnego miejsca parkingowego - pasażerowie mogli wygodnie opuścić samochód, który następnie sam zaparkuje. Inżynierowie Forda pracują również nad systemami wykrywania przeszkód i automatycznego zatrzymania pojazdu.

Jak wam się podoba nowy, duży SUV Forda?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne