Reklama

FJ w Polsce?

Na salonie motoryzacyjnym w Chicago Toyota zaprezentowała wersję produkcyjną samochodu klasy SUV o nazwie FJ cruiser. Wczoraj na autostradzie A2 pomiędzy Poznaniem a Łodzią widzieliśmy ten samochód - już w wersji produkcyjnej - przewożony na lawecie. Czyżby szykowała się jego polska premiera?

Fj cruiser został oparty na prototypie o tej samej nazwie, który po prezentacji dwa lata temu spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Pojazd ten, który dostępny jest już na rynku amerykańskim napędzany jest 4-litrowym silnikiem V6 o mocy 245 KM i maksymalnym momencie 382 Nm. Napęd przekazywany jest za pomocą pięciobiegowej przekładni automatycznej na tylne lub wszystkie cztery koła. W wersji czteronapędowej w opcji oferowana jest również sześciobiegowa skrzynia manualna.

FJ zbudowany jest na zmodyfikowanej płycie podłogowej modelu 4runner. Jak wszystkie SUV-y

Toyoty pojazd w standardzie wyposażony jest w pakiet Star Safety System obejmujący system stabilizacji jazdy (VSC), kontroli trakcji (TRAC), ABS z EBD (rozkładem siły hamowania) oraz asystentem hamowania. Wersje z napędzaną jedną osią są również wyposażone w dyferencjał o ograniczonym poślizgu (ALSD).

W opcji otrzymać można m.in. 17-calowe koła, blokadę tylnego mostu, elektroniczną kontrolę trakcji czterech kół (tylko w wersji z napędem na cztery koła), boczne poduszki i kurtyny powietrze oraz czujniki parkowania.

ps. Oczywiście wiemy, że laweta jaką widzieliśmy na A2 jechała na Ukrainę, gdzie sprzedawane są sprowadzane z USA samochody.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cruiser | SUV | polska premiera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy