Reklama

Dzieci miały pojechać na wycieczkę. Autokar nie miał kół!

Inspektorzy ITD z Legnicy zostali poproszeni o skontrolowanie autokaru, którym dzieci jednej z tamtejszych szkół miały jechać na wycieczkę do Wałbrzycha. Na miejscu okazało się, że pojazd nie ma przednich kół!

Przed szkołą stał wprawdzie wynajęty autokar, ale bez przednich kół i części drążków kierowniczych. Jedno z ważączch kilkadziesiąt kilogramów kół było oparte o żywopłot, kolejne o autobus. Konstrukcja pojazdu wsparta była na drewnianych klockach.

Kierowca, który znajdował się obok autobusu tłumaczył, że po dowiezieniu innej grupy dzieci do szkoły, dokonywał w pojeździe wymiany "wspomagania kolumny kierowniczej". Dodał również, że dzieci pojadą na wycieczkę innym autokarem, który stał zaparkowany na pobliskiej ulicy.

Gdy inspektorzy zajęli się sprawdzaniem drugiego pojazdu okazało się, że jego kierowca nie dysponuje żadnymi dokumentami uprawniającymi do wykonywani tego typu przewozów. Jakby tego było mało - kontrola stanu technicznego wykazała poważne usterki techniczne. Okazało się, że autobus ma niesprawny układ hamulcowy, a pod silnikiem zamontowano plastikową wanienkę, z której przelewał się olej wyciekający z jednostki napędowej.

Reklama

Jak można się domyśleć - na całe szczęście - wycieczka nie doszła do skutku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama