Reklama

Do Czech tylko na zimówkach!

Czesi wprowadzili w tym roku obowiązek używania ogumienia zimowego na specjalnie oznakowanych - głównie górskich - drogach.

Brak takich opon będzie karany wysokim mandatem. To ważna informacja dla kierowców, którzy niebawem będą podróżować przez Czechy jadąc na narty w słowackie góry.

Reklama

Prawo o ruchu drogowym w większości krajów europejskich stanowi, że "wyposażenie pojazdu silnikowego winno być dostosowane do warunków pogodowych." Do połowy kwietnia w wielu państwach m.in. Austrii, Szwecji, Słowenii, Słowacji, Chorwacji, Estonii na Litwie i Łotwie jest wprowadzany obowiązek zmiany opon na zimowe. Szwajcarzy nakładają na kierowców wysokie kary pieniężne za "utrudnianie ruchu na zimowych drogach z powodu stanu opon." W Niemczech kierowcy podróżujący po błotnistych lub zaśnieżonych nawierzchniach samochodem bez opon zimowych mogą spodziewać się mandatu oraz punktów karnych wpisywanych do centralnej kartoteki policyjnej!

Również w Polsce doświadczyliśmy już pierwszego śniegu, a więc to najwyższy czas, aby zaopatrzyć samochód w zimowe ogumienie.

Wszystko o oponach zimowych.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czechy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje