Reklama

Czy wytrąci was z równowagi? Już niedługo premiera najnowszej książki Clarksona

Już 7 listopada na półki polskich księgarń trafi najnowsza książka Jeremy'ego Clarksona zatytułowana "Wytrącony z równowagi".

Jest to zbiór 83 felietonów, w których Clarkson po raz kolejny daje upust swojej nieposkromionej inwencji, niewyparzonemu językowi i obrazoburczym poglądom.

Reklama

Tematyka jego tekstów jest imponująco szeroka: porusza w nich wiele aspektów życia, wyłuszcza bez ogródek rzeczy, które go irytują, proponuje własne - genialne, bo jakżeby inaczej - rozwiązania legislacyjne, przenosi czytelnika w różne zakątki globu, doradza w kwestiach lifestyle'owych i dzieli się swoimi przygodami w domu i zagrodzie (dosłownie).

Aż trudno uwierzyć, że tak naprawdę felietony Clarksona dotyczą samochodów. Bo i owszem, pisze o nich, ale zawsze na zasadzie skojarzeń i metafor; któż inny bowiem przyrównałby jakiś model samochodu do pary wygodnych bamboszy czy pieska ze schroniska dla zwierząt?

"Wytrącony z równowagi" to książka, która nie tylko bawi, rozśmiesza, a momentami nawet szokuje; to książka, która także uczy, i to co najmniej dwóch rzeczy: dystansu do życia i tego, jak bardzo należy cenić sobie naszą stale ograniczaną wolność, zanikającą coraz bardziej we wszechobecnej mgle politycznej poprawności.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: równowaga | ksiazka | ksiażki | półki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama