Reklama

Co masz w bagażniku?

Wrzucamy je do bagażnika i nie pamiętamy. Zapominamy, że w ogóle to mamy: samochodowe wyposażenie, z którego na co dzień rzadko kto korzysta.

Reporter RMF FM Krzysztof Kot przypomina, co trzeba mieć, a co warto.

Obowiązkowe są gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. - Za ich brak możemy dostać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Jednak tak naprawdę najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo - podkreśla podkomisarz Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Gaśnica powinna mieć aktualny przegląd: - Powinna być kontrolowana raz na 12 miesięcy. Po maksymalnie pięciu latach należy w gaśnicy wymienić proszek - mówi Ireneusz Łoboda, specjalista branży.

Nie są obowiązkowe apteczka i kamizelka odblaskowa. Warto jednak je mieć w aucie. Dzięki kamizelce widać nas z większej odległości, co może uratować nam życie.

Również koło zapasowe nie jest obowiązkowe w samochodzie osobowym . Warto je jednak mieć i sprawdzić, w jakim jest stanie. Przydają się też lewarek i klucz do kół. Ich brak w sytuacji awaryjnej może być dla nas wyjątkowo dotkliwy.

***

Reklama

Do tropicieli drogowych absurdów! Wortal Poboczem.pl przystąpił do kolejnej bitwy. Do dnia 16 listopada toczyć będzie ciężki bój o miano najlepszego serwisu o tematyce motoryzacyjnej w Polsce! Szczegóły w ramce poniżej.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: obowiązkowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy