Reklama

Clio i corsa ze składanym dachem?

W 2005 r. Renault chce wprowadzić na rynek wersję auta ze składanym dachem w ramach nowej generacji modelu Clio. Podobne plany ma Opel.

Sukces, jaki zapewnił sobie Peugeot 206 cc, składania innych czołowych producentów do przygotowania konkurencyjnych modeli. O ile jednak niewiele wiadomo o zamierzeniach Renaulta, o tyle Opel nie jest tak tajemniczy. Otóż pojazd taki skonstruowany będzie zapewne na jednej z nowoczesnych płyt podłogowych małych modeli Opla - Corsy lub Agili. Aby ograniczyć jego koszty konstruktorzy nie zdecydowali się na zamontowanie twardego, automatycznie składanego dachu wzorem z Mercedesa SLK czy wspomnianego już Peugeota 206 CC. Będzie to miękki dach, składany ręcznie.

Reklama

Do jego napędu posłuży zapewne jeden z czterocylindrowych silników wykorzystywanych już obecnie w ofercie Opla. W podstawowej wersji będzie mógł znaleźć się 90-konny napęd 1,4 z Corsy. W wyższych wersjach pojawią się z pewnością silniki o pojemności 1,6 litra, a całkiem możliwe, że 2-litrowa, turbodoładowana jednostka również znajdzie się w ofercie Tigry Roadster, dla prawdziwych maniaków sportowych wrażeń.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dachy | opel | Corsa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje