Reklama

Chevrolet cruze, czyli nowy konkurent golfa

Zbliża się salon salon samochodowy w Genewie. Producenci coraz śmielej zdradzają więc, jakie auta zaprezentują na tegorocznej imprezie. Jednym z nich będzie m.in. chevrolet cruze w wersji pięciodrzwiowej.

Aut pokazano po raz pierwszy w zeszłym roku w Paryżu, ale wówczas był to jeszcze prototyp. W Genewie zobaczymy natomiast wersję produkcyjną.

Reklama

Samochód ma bagażnik o pojemności 400 litrów. Producent nie ujawnił szczegółowych danych technicznych. Można się jednak spodziewać, że pod maskę trafią te same jednostki napędowe, co w wersji sedan. Do wyboru będą więc najprawdopodobniej dwa silniki benzynowe: 1,6 l (124 KM) i 1,8 l (141 KM) oraz 2,0 litrowy turbodiesel o mocy 163 KM.

Samochód jest niezwykle ważny dla przedstawicieli Chevroleta. Zaprezentowany w 2008 roku model cieszy się większym zainteresowaniem, niż zakładał to sam producent. Wprowadzenie do oferty hatchbacka powinno poprawić jeszcze tę sytuację. Aż 65 procent wszystkich aut segmentu C sprzedawanych w Europie ma nadwozie typu hatchback.

Cruze w wersji pięciodrzwiowej powinien pojawić się w salonach latem.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: salon samochodowy w Genewie | Chevrolet Cruze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje