Chcieli kupić prawo jazdy w internecie. Teraz żałują

Do ośmiu lat więzienia grozi 24-latkowi z pow. wschowskiego (Lubuskie) podejrzanemu o oszustwa w internecie. Młody człowiek oferował wyrobienie prawa jazdy w zamian za opłatę.

W ciągu kilku miesięcy znalazł ośmiu chętnych, od których wyłudził 15 tys. zł - poinformowała w środę Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

"24-latek w trakcie składania wyjaśnień przyznał się do winy" - powiedziała Piwowarska.

Dodała, że młody człowiek w swoich ogłoszeniach zapewniał, że "szybko i dyskretnie" załatwi sprawę wyrobienia prawa jazdy wraz z wpisem do rejestru CEPiK. Za swoją pomoc żądał od 430 zł do 3 tys. zł.

"Nie miał jednak żadnych możliwości, by taki dokument spreparować, a sam proceder był pomysłem na wyłudzanie pieniędzy. W tym przypadku od naiwnych osób, które były zdecydowane, by posługiwać się fałszywym dokumentem, co oczywiście także jest przestępstwem" - dodała Piwowarska.

Reklama

Przy tej sprawie wschowscy kryminalni współpracowali z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cybeprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Podejrzany 24-latek został objęty policyjnym dozorem; przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.(PAP)

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy