Reklama

Cactus z poduszką powietrzną w suficie!

Pamiętacie prototyp Citroena o nazwie Cactus? O samochodzie tym pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku, tuż przed salonem samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

Dzisiaj, z okazji urodzin Andree Citroena w Paryżu odbyła się światowa premiera produkcyjnej wersji tego samochodu. W sprzedaży pojawi się w kwietniu br.

Reklama

Citroen C4 Cactus, bo taką będzie ów pojazd miał handlową nazwę, to samochód, który nawiązywać ma do korzeni marki. Porównania z legendarnym 2CV nie są bezpodstawne. Uchylne szyby tylne, z przodu dwa fotele, które łączą się w jedną kanapę, całe wnętrze stylizowane na... walizkę. To wszystko po to aby pojazd ten nie był zbyt drogi.

C4 Cactus, który powstał na powiększonej platformie c3 Picasso może pochwalić się też nowoczesnymi rozwiązaniami. Np. po raz pierwszy na świecie w samochodzie tym poduszka powietrzna dla pasażera została zamontowana w... suficie! Tak, tak. To nie pomyłka. Dzięki temu rozwiązaniu na desce znajduje się schowek o rekordowo dużych rozmiarach.

Podstawowa wersja "kaktusa" waży jedynie 965 kg, czyli aż o 200 kg mniej niż np. "normalne" C4.

To razie tyle, na gorąco prosto z Paryża. Po powrocie do kraju napiszemy więcej o tym bez wątpienia interesującym aucie. Jednego tylko nie napiszemy. Nie podamy ceny tego auta. Po prostu jeszcze nie jest znana. Ale podobno ma być tanio! (pr)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje