Reklama

Benzyna za 2,5 zł, Cross i auta z USA

Rozpoczyna się kolejny tydzień 2005 roku. A co interesującego zdarzyło się minionym tygodniu w motoryzacji? Które publikacje spotkały się z Waszym największym zainteresowaniem?

Oto nasz moto-przegląd poprzedniego tygodnia.

Premier czyta nasz serwis?

W poniedziałek premier Kazimierz Marcinkiewicz stwierdził, że obniżenie stawki akcyzy na paliwa spowodowało, iż polskie koncerny podniosły marże na paliwa (Zamiast nas - zarabiają rafinerie). "Państwo oddało kilkaset milionów złotych na wyższy zarobek rafinerii" - powiedział premier w jednej ze stacji radiowych. Będziemy mało skromni, ale to właśnie INTERIA.PL już 18 listopada tekstem Okradają nas na stacjach! jako pierwsza zauważyła ten problem. Sprawą marży na paliwa zajmowano się praktycznie przez cały mijający tydzień. A dzisiaj tzn. w sobotę premier powiedział, że podwyżki akcyzy, a co za tym idzie benzyny nie bedzie! TUTAJ.

Pierwsi w Crossie

We wtorek byliśmy w Mediolanie na premierze nowej wersji Fiata Pandy (Panda Cross z blokadą). Samochodem tym, który produkowany jest na zasadzie wyłączności w fabryce w Tychach jeździliśmy w niewielkiej grupie dziennikarzy z całej Europy. Test odbywał się na wertepach prawie jak na Camel Trophy.

Benzyna z węgla!

W środę zelektryzował naszych Czytelników tekst o tym, że benzyna może kosztować zdecydowanie taniej Litr benzyny za 2,5 zł?!). Pomysł jest taki, aby kierowcy w Polsce jeździli na paliwie pozyskiwanym z ... węgla. Jak na razie paliwo z "czarnego złota" produkowane jest w RPA.

Czy podobnie będzie w Polsce?

Uważaj co wlewasz do baku

W czwartek największym zainteresowaniem cieszył się tekst o jakości paliwa na Ukrainie i w Białorusi! (Tego nie wlewaj do baku!). A konkretnie paliwa przemycanego do Polski i sprzedawanego na bazarach w miastach na wschodzie Polski. Zdaniem eksperta np. starsze samochody nie radzą sobie ze słabym paliwem i - jak to się zwyczajowo mówi - będą dzwoniły. Większość naszych Czytelników z tym się nie zgadza. Wystarczy poczytać komentarze (to TUTAJ). Nie pozostawiacie na ekspercie suchej nitki...

Kto lubi a kto nie lubi „Amerykanów”

W piątek nasz tekst o amerykańskich samochodach (Polacy otwarci na amerykańskie samochody?) podzielił Czytelników na dwa obozy – tych, którzy uważają, że auta z USA są dobrej jakości, i tych, którzy twierdzą dokładnie coś innego. A inspiracja do takiej dyskusji była polska prasowa premiera Cadillaców i Corvette, która odbyła się w Warszawie.

Auta dla bogaczy

W sobotę czyli dzisiaj piszemy o samochodach dla bogaczy (Najdroższe samochody świata). Wiemy, że brzmi to abstrakcyjnie, ale załóżmy, że masz milion dolarów. Możesz kupić wiele wspaniałych aut? Nic bardziej błędnego. Stać cię tylko na jeden (z naszej listy).

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motoryzacja | samochody | paliwa | Auta | benzyna | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy