Reklama

Adrenalina na maksa!

Silnik o mocy 300 koni mechanicznych ryczy jak oszalały! Z ogromną prędkością wjeżdżamy na strome wzniesienie, bo po chwili zsunąć się równie szybko na ogromne kamienie wyschniętego koryta rzeki.

Nasz pojazd bez trudu przejeżdża przez połamane drzewa, błotniste koleiny i góry kamieni. Krzyczymy jak opętani! Adrenalina na maksa!

Reklama

Nie, nie testowaliśmy najnowszej wersji auta terenowego. Po prostu przejeżdżając przez Słowację zauważyliśmy nagle w miejscowości Podbiel zaparkowany przy drodze bojowy wóz piechoty ze słowacką flagą. Starsi skojarzyli ten widok od razu z historycznym "czołgi na ulicach", ale brak w pobliżu bwp uzbrojonej załogi wskazywał raczej na to, że pojazd jest wyłącznie eksponatem...

Zawróciliśmy zaciekawieni. Jozef Krupa, sympatyczny właściciel ogromnego pojazdu gąsienicowego, ubrany w spodnie i bluzę moro, były słowacki policjant, zaproponował przejażdżkę. Za niewielkie pieniądze, więc od razu się zgodziliśmy.

Okazało się, że jego bojowy wóz piechoty przystosowany jest do przejażdżek turystycznych: w części tzw. pasażerskiej zamontowano poprzeczne belki, których podczas jazdy należy się mocno trzymać. Pan Jozef zajął miejsce kierowcy-mechnika, uruchomił 300-konny silnik i... ruszyliśmy!

Dla 13-tonowego kolosa, zdolnego rozwijać prędkość do 65 km/h, długiego na 6,7 m i szerokiego na prawie trzy metry, nie było przeszkód nie do pokonania. Przynajmniej na trasie, jaką pojechaliśmy: przez las, po ogromnych głazach, przez zagajniki połamanych drzew, przez ogromne pagórki i strome, kamieniste zbocza.

Dużą sztuką było zachowanie równowagi na "turystycznym" pokładzie bwp. Kilka razy wydawało się, że nasz kolos przewróci się na bok lub przekoziołkuje... Z czasem przywykliśmy do śmiałych manewrów pana Jozefa, ale po zakończeniu przejażdżki wszyscy byli spoceni! Niezapomniane przeżycie! (sp)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | silnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje