2463 km na jednym baku!

Jest rekord świata! Volkswagen passat BlueMotion napędzany 105-konnym silnikiem TDI common rail o pojemności 1,6 l na jednym baku (77 litrów) przejechał... 2463 kilometrów, czyli zużywając ok.3,13 l na 100 km!

Rekord ten, który zapisany zostanie w słynnej Księdze Guinnessa, ustanowił dzisiaj angielski dziennikarz Gavin Conway z The Sunday Times.

Samochód, którym jechał, to model konwencjonalny, niczym nie odbiegający od wersji produkcyjnej. Auto w wersji BlueMotion cechują stylistyczne poprawki optymalizujące przepływ powietrza wokół nadwozia, niższe zawieszenie, system Start&Stop, zmienione przełożenia skrzyni biegów, układ odzyskiwania energii podczas hamowania (którą ładowany jest akumulator) oraz opony o niższych oporach toczenia.

Przejazd był monitorowany przez niezależnych przedstawicieli organizacji Guinness World Records.

Reklama

Poprzedni rekord należał do forda fusion hybryd, również w standardowej, fabrycznej wersji. Po zatankowaniu do pełna przejechał dystans wynoszący 2352 kilometry!

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen Passat | common rail | rekord | Baku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy