Reklama

24 punkty w 30 sekund. Rekord?

30 sekund. Tyle czasu potrzebował 26 letni kierowca samochodu osobowego audi, aby powiększyć swoje konto o 24 punkty karne. Policjanci z Lubartowa zauważyli samochód audi pędzące z prędkością 190 km/h tj. o 100 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Patrolując drogę krajową nr 19 w miejscowości Mieczysławka k. Lubartowa policjanci z lubartowskiej drogówki zauważyli samochód osobowy audi jadący w kierunku Lublina, którego kierujący jechał z nadmierna prędkością.

Wykonany przy pomocy policyjnego videorejestratora pomiar prędkości wykazał, że samochód audi pędził z prędkością 190 km/h tj. o 100 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy. Policjanci rozpoczęli pościg używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych.

Kierujący audi nie zwracał uwagi na jadący za nim radiowóz i popełniał kolejne wykroczenia drogowe: wyprzedził inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz na skrzyżowaniu.

Reklama

W ciągu niespełna 30 sekund czyli od momentu pomiaru prędkości do chwili zatrzymania, kierowca audi, 26 letni mieszkaniec Lublina, popełnił wiele wykroczeń drogowych, za które otrzymał mandat w wysokości 1 tys. zł., a jego konto punktowe powiększyło się o 24 punkty karne.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: 100 | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama