Reklama

Volvo wprowadza nowatorską funkcję do swoich ciężarówek

Volvo ogłosiło wprowadzenie nowej funkcji poprawiającej bezpieczeństwo jazdy swoich samochodów. Tym razem jednak nie osobowych, ale dotyczy to ciężarówek, a konkretnie ciężarówek elektrycznych.

Dotąd o elektrykach mówiło się głównie w kontekście ich ekologiczności i ceny. Natomiast kwestie bezpieczeństwa skupiały się na po prostu przenoszeniu rozwiązań z modeli spalinowych. Teraz jednak Volvo Trucks wprowadza na rynek nową, opatentowaną funkcję bezpieczeństwa dla pojazdów elektrycznych - Active Grip Control. Ta technologia znacząco poprawia stabilność, przyspieszanie i hamowanie na śliskiej nawierzchni.

Dzięki szybkiej reakcji silników elektrycznych można błyskawicznie kontrolować siłę generowaną między kołami a drogą, aby aktywnie zapobiegać buksowaniu kół. Akurat w 40-tonowych zestawach ma to spore znaczenie, bo 500-konne ciągniki miewają problemy z przenoszeniem dużej mocy na asfalt. Przy transportach autostradami do Holandii czy Hiszpanii ta funkcja może przydaje się mniej, ale w Alpach czy w Europie Północnej, zimą, na pewno.

Reklama

Sprzedawane już, ale wciąż nieprodukowane seryjnie elektryczne Volvo FH, wydaje się zyskiwać w ten sposób małą może, ale ważną przewagę na konkurencyjnym rynku transportowym. Bo na razie samochody konkurencji mogą zaoferować tylko tzw. rocking mode, czyli funkcje " rozkołysywania" samochodu pomagającą ruszyć w śliskich warunkach albo gdy koła zakopią się w błocie.

Więcej informacji na temat Volvo Active Grip Control znajdziesz na Truck i transport.

Aleksander Głuś

***

Dowiedz się więcej na temat: volvo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy