Reklama

Tachograf na tarczki, ale z ważnym badaniem? Przewoźnik z wysoką karą

W zatrzymanej do kontroli ciężarówce zamontowany powinien być tachograf cyfrowy a nie na analogowy na tarczki. Co ciekawe urządzenie posiadało ważne badanie okresowe, jednak wobec polskiego przewoźnika i tak wszczęto postępowanie zagrożone wysoką karą.

W poniedziałek 2 maja inspektorzy ITD z oddziału w Lesznie prowadzili działania w miejscowości Długie Nowe przy drodze krajowej nr 12.

Wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów był zespół pojazdów należący do polskiej firmy transportowej. W trakcie kontroli okazało się, że w ciężarówce zamontowany był analogowy tachograf, chociaż według prawa powinno być już tam cyfrowe "tacho".

Co ciekawe, urządzenie rejestrujące posiadało ważne badanie okresowe, które zostało przeprowadzone w kwietniu tego roku.

Tachograf na tarczki, ale z ważnym badaniem z kwietnia

Ostatecznie kontrola zakończyła się wszczęciem przez Inspekcję Transportu Drogowego postępowania administracyjnego wobec przewoźnika zagrożonym karą na łączną kwotę 10 500 zł w związku ze stwierdzonymi naruszeniami.

Reklama

Warto przy okazji przypomnieć, że pojazdy wprowadzane po raz pierwszy do użytkowania w przewozach drogowych po 1 maja 2006 roku muszą być wyposażone już w tachograf cyfrowy a nie analogowy.

Oznacza to, że za data pierwszej rejestracji w tym wypadku ciągnika siodłowego marki Volvo musiała nastąpić po 1 maja 2006 roku w przypadku rejestracji pojazdu w jednym z państw Wspólnoty.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciężarówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy