Reklama

Ma podbić drogi w USA

Mimo to, że w amerykańska branża samochodowa chwieje się w posadach, to wciąż pokazywane są nowe, nierzadko ciekawe konstrukcje.

W lutym na salonie ciężarówek w Chicago firma International pokazała nowy model wielkiego trucka o nazwie lonestar.

Samochód ten w sposób bezpośredni nawiązuje do lat 30-tych, gdy konstruktorzy na całym świecie fascynowali się aerodynamiką. Stąd wielka osłona chłodnicy nie jest prostopadła, ale nachylona pod kątem, stąd obłe kształty błotników i zderzak o którym mogą marzyć właściciele tuningowanych opli calibra...

Te skomplikowane linie nie są tylko sztuką dla sztuki. Jak podaje producent, nowe wzornictwo zaowocowało spadkiem zużycia paliwa o 5 do 15 procent.

A jest na czym oszczędzać. Potężna maska może kryć silniki wysokoprężne V8 o mocach od 435 do 600 KM.

Reklama

Wnętrze? Ze względu na potężne amerykańskie odległości musi być komfortowe. Łóżko o szerokości ponad metr, lodówka, gniazdko dla laptopa, podłoga z prawdziwego drewna w części sypialnej...

Samo miejsce pracy kierowcy przypomina konsolę pilota wahadłowca. W masie przełączników i przycisków łatwo się pogubić.

Zaledwie miesiąc po premierze tego pojazdu pojawiła się wersja specjalna. Samochód otrzymał skomplikowaną nazwę international lonestar harley-davidson special edition. Oznacza to, że Amerykanie podjęli się nieco karkołomnego zadania połączenia ciężarówki i motocykla.

Efekty? Oczywiście dość ograniczone. Truck otrzymał światła od harleya, a na siedzenia logo tej firmy. Samochód pomalowano na czarne i oklejono srebrnymi i pomarańczowymi paskami. Ponadto na chłodnicy i kilku innych miejscach umieszczono logo Harleya Davidsona.

Produkcja lonestara, oczywiście w wersji standardowej, rozpocznie się w Kanadzie w sierpniu. Pierwsze egzemplarze wyjadą na amerykańskie drogi jesienią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: International | USA

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy