Reklama

Kraków testuje elektryczny autobus Irizar IE Tram

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie rozpoczęło właśnie testy elektrycznego autobusu Irizar ie tram. Hiszpański pojazd wyjechał na linie 169. W kolejnych dniach będzie też obsługiwał linie 124 i 424.

To pierwszy test hiszpańskiego wozu w Polsce. Przez swoje nietypowe mocno wyoblone kształty pojazd przypomina nieco nowoczesny tramwaj, który jest w stanie poruszać się po ulicach na kołach... Elektryczny autobus kursować będzie po krakowskich ulicach do 28 stycznia.

Mierzący 12,16 m autobus wyróżnia się nietypowym kształtem nadwozia. Wóz jest w stanie zabrać na pokład do 105 pasażerów i - na jednym ładowaniu - pokonać dystans do 250 km.

Źródłem napędu jest elektryczny silnik trakcyjny o mocy 180 kW generujący 1500 Nm. Energia elektryczna przechowywana jest w bateriach litowo-jonowych. Irizar ie tram może być ładowany zarówno przez wtyczkę (Combo2), jak i przy użyciu pantografu.

Reklama

***


INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy