Reklama

Richard Gere sprzedaje Jaguara. Dochód przeznaczy na pomoc Ukraińcom

​Amerykański aktor Richard Gere wystawił na aukcję swojego, wyprodukowanego w 1999 roku Jaguara XK8 kabriolet. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany dwóm organizacjom non-profit, które zajmują się pomocą ofiary wojny w Ukrainie.

Aukcja jest internetowa, wziąć w niej może udział każdy. Dla Polaków pewnym utrudnieniem może być fakt, że samochód znajduje się w Nowym Jorku.

Richard Gere sprzedaje Jaguara. Miał go od nowości, 23 lata

Słynny aktor nabył samochód we wrześniu 1999 roku, jako fabrycznie nowy. Od tamtej pory auto nie zmieniło właściciela. Dziś Jaguar ma 23 lata, ale przejechał w tym czasie tylko 30 tysięcy mil, czyli nieco ponad 48 tys. km. Cóż, kabrioletem w Nowym Jorku raczej nie jeździ się przez cały rok.

Jaguar XK8 Richarda Gere'a napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 4.0 l, który generuje 290 KM i 394 Nm. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o pięciu przełożeniach.

Reklama

Samochód posiada m.in. miękki, składany dach, 17-calowe koła aluminiowe, automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane i podgrzewane fotele i system grający z odtwarzaczem płyt CD. Wnętrze wykończone zostało jasną skórą, kierownica jest zaś skórzano-drewniana. Elektrycznie sterowane są oczywiście szyby i lusterka.

Cena to 29 tys. dolarów, aukcja jeszcze trwa

Jaguar posiada pełną historię serwisową, nie miało żadnych wypadków, ani poważnych usterek. Wszystko udokumentowane jest raportem Carfax. Jednym słowem samochód znajduje się w stanie kolekcjonerskim. 

Obecna cena Jaguara XK8 Richarde Gere'a wynosi 29 tys. dolarów. Samochód można licytować jeszcze przez cztery dni.

Cały dochód wspomoże ofiary wojny w Ukrainie

Cały dochód ze sprzedaży Richerd Gere przekaże dwóm amerykańskim organizacjom charytatywnym, które zajmują się pomocą ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę - World Central Kitchen oraz Open Arms Ukraine.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Richard Gere | Jaguar XK8 | wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy