Takimi “bawarkami” woził się Wojewódzki. Za młodu miał słabość do BMW

Na początku swojej kariery kochał nimi jeździć, dziś się z tego śmieje. Kuba Wojewódzki od zawsze był blisko motoryzacji, a samochody były nieodłączną częścią jego wizerunku. Przez ręce gwiazdora przewinęło się wiele “bawarek”, które na obecną chwilę są ciężko dostępnymi rarytasami. Jakie modele BMW najbardziej zapadły w pamięć showmanowi?

 

Kuba Wojewódzki jest związany z motoryzacją od najmłodszych lat. Od początków swojej kariery radiowej i telewizyjnej towarzyszą mu wyjątkowe samochody, które na przestrzeni lat stały się prawdziwymi rarytasami. Mowa chociażby o autach bawarskiej marki, goszczące na podjeździe showmana wyjątkowo często. Dziś gwiazdor głośno się z tego śmieję, ale pod koniec lat 90. takimi samochodami po polskich drogach woziły się tylko prawdziwe szychy.

Kuba Wojewódzki był wielkim fanem BMW

W latach 90. po polskich drogach nie jeździło tyle samochód klasy premium, co dzisiaj. Kuba Wojewódzki siadając za kierownicą nowego BMW serii 3, zwracał na siebie tyle samo uwagi, co teraz w żółtym Lamborghini Urus. Jedną z jego pierwszych “bawarek" było niebieskie E36 w 5-drzwiowym nadwoziu.

Reklama

Niedługo później Kuba Wojewódzki zamienił sedana na rasowe coupe. Czarna i nieco lepiej wyposażona “trójka" jeździła na srebrnych felgach i tablicach rejestracyjnych z warszawskiego Śródmieścia. Dzisiaj ciężko znaleźć już dobry i zadbany egzemplarz, choć wyjątki się zdarzają. Od rozpoczęcia produkcji tego modelu minęło już ponad 30 lat.

Gdy zabrakło mocy, Wojewódzki przesiadł się do M3

Z biegiem czasu showmanowi zaczęło brakować mocy. Wtedy na jego podjeździe zawitało BMW serii 3 kolejnej generacji E46, w topowej wersji silnikowej. Na początku lat dwutysięcznych takie BMW M3 było prawdziwym fenomenem. Rzędowa, 6-cylindrowa jednostka (S54) o pojemności 3,2-litra generowała 343 KM i 365 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W połączeniu ze półautomatyczną skrzynią SMG auto rozpędzało się do pierwszej “setki" w 5,2 sekundy. Ówczesne samochody spod znaku “M" od 0 do 100 km/h potrzebują blisko 3 sekund mniej, jednak na tamte czasy to była prawdziwa rakieta. Gdy “emka" mu się znudziła, trafiła je w ręce Piotra Gąsowskiego, znanego aktora.

Kiedyś je kochał, dziś drwi fanów marki

Gdy jego kariera nabrała tempa, gwiazdor rozstał się z niemiecką marką, na rzecz znacznie szybszych, droższych i bardziej nietuzinkowych maszyn. Młodzieńcze czasy za kierownicą “bawarek" showman wspomina bardzo dobrze, jednak dziś auta z Monachium już go nie robią na nim wrażenia.

Kuba Wojewódzki przesiadł się do droższych maszyn

Po przygodzie z kilkoma BMW, Kuba Wojewódzki przesiadł się do Ferrari F430 wartego kilkaset tysięcy złotych. Zamiłowanie do szybkich, a zwłaszcza włoskich maszyn, zostało z nim do dziś. Obecnie w garażu celebryty parkuje Ferrari 488 Spider w wydaniu Pista, Lamborghini Urus, Porsche 911 GT2 RS i Bentley Continental GT. W sezonie letnim Kubę można spotkać w amerykańskim off-roaderze - to Jeep Wrangler w 4-drzwiowej wersji Unlimited po gruntownej modyfikacji.

***
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Lamborghini | Ferrari | BMW | Jeep | Porsche | Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy