10 hitów na Spotify do samochodu. Jaka muzyka jest najlepsza do auta?

Składanki na płytach CD do słuchania w samochodzie odchodzą do lamusa. Obecnie coraz mniej nowych aut ma fabryczne odtwarzacze płyt, a na popularności zyskują muzyczne platformy streamingowe. Dlatego, zamiast składanek na płytach, możemy wybierać playlisty przeznaczone do słuchania w aucie. Każdemu kierowcy przyda się 10 hitów na Spotify do samochodu. Jaka muzyka jest najlepsza do auta?

Jaka muzyka do samochodu jest najlepsza?

Gust muzyczny jest indywidualną kwestią. Dlatego przekonanie np. dwudziestoletniej osoby lubiącej hip-hop do klasycznego rocka może okazać się trudnym zadaniem. Podobnie starsze osoby rzadko są na bieżąco z hitami R’n’B czy muzyki klubowej. 

Różne gusta muzyczne mogą mieć również osoby w podobnym wieku. Dlatego trudno jednoznacznie wskazać, jaka muzyka do samochodu jest najlepsza. 

Preferencje muzyczne to jedno, a bezpieczeństwo to druga, niezwykle istotna kwestia. Gdy w radiu leci ulubiony kawałek, spora grupa kierowców niemal odruchowo podgłaśnia samochodowy radioodtwarzacz.

Reklama

 

Głośne słuchanie muzyki w samochodzie tworzy wokół kierowcy barierę akustyczną. Niesie to ryzyko np. nieusłyszenia sygnałów dźwiękowych ze zbliżającego się pojazdu uprzywilejowanego. 

Choć w kodeksie drogowym nie ma przepisu, który zakazuje głośno słuchać muzyki w aucie, to czynność ta może zostać uznana za niezachowanie należytej ostrożności na drodze. Zgodnie z artykułem 86. kodeksu wykroczeń kara za przewinienie stanowiące znamię zagrożenia zostanie powiększona o kwotę od 1000 zł do nawet 3000 zł w przypadku recydywy. 

W praktyce policjanci rzadko karzą mandatami za głośne słuchanie muzyki. Niemniej nawet słuchanie ulubionej muzyki do samochodu nie powinno zachęcać do mocniejszego naciskania pedału gazu. Dobrym zwyczajem jest wybór spokojnej muzyki do samochodu, która relaksuje i pozwala się skupić, zamiast pobudzać. 

Gdzie szukać muzyki do samochodu?

Sparowanie lub podłączenie smartfona przy pomocy kabla do samochodowego radioodtwarzacza pozwala słuchać w aucie muzyki z popularnych serwisów streamingowych. 

Gdzie szukać muzyki do samochodu?

 • Spotify to najpopularniejszy na świecie serwis streamingowy z muzyką. W 2021 roku ok. 30% wszystkich subskrybentów tego typu serwisów korzystało ze właśnie ze Spotify. Platforma może być bezpłatna, ale wtedy nie mamy pełnego wpływu na muzykę. Dowolny wybór piosenek, brak reklam, wyższa jakość dźwięku i możliwość słuchania Spotify offline są dostępne w wersji płatnej. Pierwszy miesiąc jest za darmo. Później ceny miesięcznej subskrypcji zaczynają się od 19,99 zł. Serwis jest dostępny dla smartfonów z Androidem oraz iOS. 

 • Apple Music jest także popularnym serwisem muzycznym. Płatna wersja serwisu oferuje podobne funkcjonalności jak Spotify. Istotną różnicą jest wyższa jakość dźwięku Apple Music, nad czym Spotify jeszcze pracuje. Ceny miesięcznej subskrypcji zaczynają się od 19,99 zł, a pierwszy miesiąc jest za darmo. Aplikację mogą pobrać nie tylko użytkownicy iPhone’ów. Da się ją ściągnąć także na system Android. 
 • YouTube Music to popularny muzyczny serwis streamingowy dostarczany przez Google. Oferuje zbliżone funkcje jak opisywane wcześniej serwisy. Podobnie do Spotify nie ma muzyki w najwyższej jakości. Pierwszy miesiąc jest gratis, a każdy kolejny kosztuje 19,99 zł. Serwis działa na smartfonach z Androidem oraz iOS. 

10 hitów Spotify do samochodu

Na platformie Spotify można znaleźć wiele playlist przeznaczonych do słuchania w samochodzie. Najpopularniejszą listą z muzyką do samochodu w polskiej wersji serwisu jest "Muzyka do auta 2022". 

Oto 10 hitów Spotify do samochodu, które się na niej znajdują:

 • The Motto - Tiesto, Ava Max;
 • Love Tonight - David Guetta Remix Edit - Shouse, David Guetta;
 • Bad Habits - Ed Sheeran;
 • Cold Heart - PNAU Remix - Elton John, Dua Lipa, PNAU;
 • Weekend (feat Emelie Cyreus) - LIOT, Emelie Cyreus
 • Where Did You Go? (feat. MNEK) - Jax Jones, MNEK;
 • Won’t Forget You - Shouse;
 • Friendships (Lost My Love) - Pascal Letoublon, Leony;
 • Ride It - Regard;
 • Where Are You Now - Lost Frequencies, Calum Scott. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy