Wypadek z udziałem dwóch motocyklistów - obaj nie posiadali uprawnień

Pod Ząbkowicami Śląskimi doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem auta osobowego i ciężarówki oraz dwóch motocyklistów, którzy - jak się potem okazało - nie posiadali uprawnień do kierowania jednośladami.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w sobotę 23 kwietnia po godzinie 17:00 na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Ząbkowic Śląskich.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci wszystko zaczęło się od tego, że prowadzący Forda Mondeo 38-latek z Dzierżoniowa z nieustalonych przyczyn zjechał na prostym odcinku drogi na przeciwległy pas, którym poruszał się ciężarowy Mercedes-Benz Actros z przyczepą.

W wyniku tego zderzenia tandem wpadł do pobliskiego rowu a osobówka zatrzymała się na pasie, po którym pierwotnie jechała. Wtedy w Forda uderzyły dwa motocykle kierowane przez 29-latka oraz 23-latka.

Reklama

Wypadek z udziałem dwóch motocyklistów bez uprawnień. Staną przed sądem?

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął a wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Trzech z nich - w tym mężczyzna z Forda oraz dwóch motocyklistów - zostało przetransportowanych do szpitala z obrażeniami, lecz ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Jak się okazało, obaj poszkodowani pod Ząbkowicami Śląskimi kierowcy jednośladów nie posiadali prawa jazdy kategorii A, wiec ich sprawą zajmie się sąd.

Kodeks wykroczeń od 1 stycznia 2022 roku za jazdę bez wymaganych uprawnień pozwala nałożyć karę nie niższą niż 1500 złotych do aż 30 000 zł. Ponadto sąd nakłada też obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Do tego w przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi pokrycia wyrządzonych szkód a wtedy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zastosuje tzw. regres, a wiec przejmie zobowiązania za straty wobec - w tym wypadku - obu fanów jazdy bez odpowiedniej kategorii prawa jazdy.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motocykle | prawo jazdy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy