Słynny motocyklista zdobył wreszcie... prawo jazdy!

Trzykrotny mistrz świata w wyścigach motocyklowych, 25-letni Hiszpan Jorge Lorenzo zdał egzamin na prawo jazdy na... motor. Do tej pory Lorenzo mógł poruszać się jednośladami tylko na torach.

Do tej pory Lorenzo mógł poruszać się jednośladami (startował w barwach takich marek, jak derbi, honda, aprilia i obecnie yamaha) tylko na torach. Zdobycie licencji A-2 uprawnia go do poruszania po drogach publicznych, ale pojazd może mieć maksymalnie 47 koni mechanicznych, a więc rozwiający niewielkie prędkości.

O sukcesie na egzaminie hiszpański motocyklista poinformował na jednym z portali społecznościowych. Zamieścił również zdjęcie z przygotowującym go "nauczycielem" Xavim Vallejo. "Witam wszystkich, zdałem egzamin na motocyklowe prawo jazdy. Wcale się nie denerwowałem" - napisał Lorenzo, prywatnie kibic piłkarzy Barcelony.

Reklama

W latach 2006-2007 Hiszpan był mistrzem świata w klasie 250 ccm, a w 2010 roku triumfował w "królewskiej" MotoGP. W ubiegłym sezonie i przed trzema laty zajmował w niej drugie miejsce; aktualnym czempionem jest Australijczyk Casey Stoner (Honda).

PAP
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | pory | Jorge Lorenzo | zdobycie | mistrz świata | egzamin na prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy