Reklama

Jedyne 15 cm. Od nich może zależeć życie

Kierowca ma tylko 15 centymetrów lusterka, aby cię zobaczyć. Tak warszawski Zarząd Dróg Miejskich apeluje do motocyklistów.

W ramach nowej kampanii ZDM przekonuje amatorów dwóch kółek do jazdy w odblaskowych ubraniach.

Rzecznik ZDM Adam Sobieraj podkreśla, że chodzi o jasny przekaz do motocyklistów, że sami mogą zadbać o poprawienie swojego bezpieczeństwa. "Od ciebie też coś zależy, nie tylko od kierowcy" - przekonuje Sobieraj. Podkreśla, że ważne jest nie tylko noszenie odblaskowych elementów ubrania, ale także wybór dobrego kasku z atestami, który ochroni głowę podczas upadku.

Reklama

Ambasadorami kampanii są dziennikarze jeżdżący na motocyklach: Paweł Płuska i Agnieszka Szulim. Oboje podkreślają, że warto nosić odblaskowe elementy i kask w jaskrawym kolorze.

Dziennikarza w spotach przekonują, że dzięki odblaskom i rzucającym się w oczy kaskom kierowcy mogą łatwiej dostrzec motocyklistę w lusterku. Agnieszka Szulim wspomina, że kiedy kilka lat temu wybierała swój pierwszy motocykl, nie chciała modnej czarnej maszyny, ale wybrała jaskrawo czerwony, bo taki jest lepiej widoczny na drodze.

W ramach kampanii na kilku dużych warszawskich imprezach plenerowych o bezpieczeństwie jazdy na motocyklu będą mówić eksperci i pasjonaci. Prezentowany będzie także specjalny symulator jazdy na motocyklu, na którym można nauczyć się jak reagować na nagłe sytuacje na drodze.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje