Reklama

Harley-Davidson Nightster 2022 - najtańszy Sportster wchodzi na rynek

Wiemy już niemal wszystko o najnowszym modelu Harley-Davidson Nightster 2022. Najmniejszy i zarazem najtańszy Sportster wchodzi właśnie na rynek. Ile kosztuje bazowa wersja Sportstera?

Widlasty 2-cylindrowy silnik Revolution Max o pojemności 975 ccm generuje 89 KM i 95 Nm, jednak jest już chłodzony cieczą nie powietrzem, podobnie zresztą jak większy wariant tej jednostki napędowej stosowany od 2021 roku w modelu Pan America.

Nowa "V-ka" wyposażona została w zmienne fazy rozrządu a blok silnika stanowi element konstrukcyjny podwozia.

Oczywiście silnik spełnia normę Euro 5 w czym pomogło precyzyjne dawkowanie benzyny, za które odpowiada elektroniczny sekwencyjny wtrysk. W przypadku wersji Nightster średnie zużycie paliwa ma nie przekraczać 5,1 litra na 100 kilometrów.

Reklama

Bazowa odmiana nowej generacji motocykli z rodzony Sportster już w standardzie posiada układ przeciwpoślizgowy ABS, system kontroli trakcji TSC oraz system kontroli poślizgu DSCS.

Ponadto kierowca będzie mógł wybrać jeden z trzech trybów jazdy: Rain, Road i Sport. Co warte uwagi, w ostatnim z tych przygotowanych programów, silnik Nightster'a można kręcić do ponad 9000 obr./min. 

Harley-Davidson Nightster 2022 - jeszcze w kwietniu ma pojawić się u dealerów

Wyposażony w okrągły analogowy prędkościomierz pomieścił także wielofunkcyjny wyświetlacz LCD, na którym poza licznikiem głównym oraz licznikami A i B znaleźć można także informacje o załączonym aktualnie biegu 6-stopniowej skrzyni czy wybranym trybie jazdy.

Za klasycznym prędkościomierzem znajduje się okrągły reflektor LED obudowany niewielką owiewką. Nawiązujący do 65-letniej tradycji rodziny Sportster zbiornik paliwa w kształcie orzeszka, to tak naprawdę... stalowa osłona airbox'a.

Mieszczący 11,7 litra bak znajduje się natomiast pod jednoosobowym siedziskiem jeźdźca, co korzystnie wpłynąć powinno na obniżenie środka ciężkości i lepszą zwrotność.

Według oficjalnych zapowiedzi Harley-Davidson Nightster 2022 jeszcze w kwietniu 2022 roku pojawić się powinien u dealerów. Sugerowana cena producenta to 15 760 euro dla motocykla w kolorze Vivid Black oraz 16 050 euro dla innych opcji kolorystycznych.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Harley-Davidson | Harley-Davidson Nightster | motocykle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy