Toyota Corolla Cross

Corolla Cross to nowy SUV zaproponowany klientom przez japońskiego producenta. Jest on modelem plasującym się między modelami C-HR i RAV4.
Toyota Corolla Cross - najważniejsze informacje
Toyota Corolla Cross na rynku europejskim jest dostępna od 2022 roku. /materiały prasowe

Toyota Corolla Cross - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2020

Corolla Cross to nowy SUV zaproponowany klientom przez japońskiego producenta. Jest on modelem plasującym się między modelami C-HR i RAV4.

Historia Toyoty Corolli Cross

Mimo że Toyota Corolla Cross została po raz pierwszy zaprezentowana w lipcu 2020 roku, to do sprzedaży na rynku europejskim trafiła dopiero w czerwcu 2022 roku.

Toyota Corolla Cross – dane techniczne

Toyota Corolla Cross została wyposażona w napęd hybrydowy o mocy 197 KM. Auto jest oferowane w wersji Dynamic Force z bezstopniową przekładnią e-CVT i przednim napędem. Klienci mają również możliwość zakupu opcji Dynamic Force AWD-i z napędem na wszystkie koła.

W tej generacji Toyota przeszła na ogniwa litowo-jonowe. Dzięki tej zmianie układ stara się przyspieszać, o wiele częściej używając energii elektrycznej niż benzyny. Sprawia to, że samochód jest bardzo ekonomiczny. Maksymalnie spalanie w mieście to ok. 6 l na 100 km. Przy dłuższej jeździe Corolla Cross potrzebuje zaledwie 4,5 l do pokonania 100 km.

Toyota Corolla Cross – opinie kierowców

Nowy model SUV-a zaproponowany przez Toyotę jest bardziej przestronny niż popularny C-HR. Dzięki obniżeniu linii bagażnika ułatwiono dostęp do części załadunkowej.

Minusem Corolli Cross jest słaba jakość użytych we wnętrzu materiałów wykończeniowych, a co za tym idzie – kiepskie wyciszenie kabiny. Takie oszczędne podejście projektantów wpływa na cenę. W porównaniu z konkurencyjnymi modelami jest ona dosyć niska.

Toyota Corolla Cross - Wiadomości

Toyota Corolla Cross - Zdjęcia