Range Rover Evoque

Evoque to jeden z modeli submarki Range Rover, należącej do brytyjskiego producenta samochodów – firmy Land Rover. Range Rover Evoque jest SUV-em o wyjątkowo zgrabnej sylwetce i niewielkiej wadze, co pozwala zaklasyfikować go do kategorii pojazdów kompaktowych.
Range Rover Evoque - najważniejsze informacje
Range Rover Evoque jest SUV-em o wyjątkowo zgrabnej sylwetce. Auto wielokrotnie było nagradzane. /materiały prasowe

Range Rover Evoque - najważniejsze informacje

Evoque to jeden z modeli submarki Range Rover, należącej do brytyjskiego producenta samochodów – firmy Land Rover. Range Rover Evoque jest SUV-em o wyjątkowo zgrabnej sylwetce i niewielkiej wadze, co pozwala zaklasyfikować go do kategorii pojazdów kompaktowych.

Historia Range Rovera Evoque

Pomysł stworzenia kolejnego modelu z rodziny Range Rover powstał w 2008 roku. Wtedy to zaprezentowano prototyp Range Rovera Evoque. Na oficjalną prezentację modelu trzeba było trochę poczekać. 

Dopiero w 2011 roku pojazd trafił do produkcji seryjnej oraz do sprzedaży. Z czasem do oferty wprowadzono kolejne warianty modelu.

Range Rover Evoque – generacje

Pierwsza generacja była produkowana w latach 2011-2018. Aktualnie z taśm montażowych zjeżdża dopiero druga generacja pojazdu. Range Rover Evoque II powstał w 2018 roku. 

Wyróżnia go przede wszystkim futurystyczna, zapadająca w pamięć, estetyka. Przykładową innowacją są chowane klamki, których wysunięcie jest możliwe dopiero po naciśnięciu przycisku. Całości dopełniają delikatne przetłoczenia i aerodynamiczny kształt.

Range Rover Evoque – dane techniczne

Producent wprowadził na rynek wiele wariantów pojazdu. Wśród wykorzystanych jednostek napędowych są zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. 

Natomiast Range Rover Evoque drugiej generacji to również egzemplarze z układem typu mild hybrid. W obu generacjach dostępne są: 6-biegowa skrzynia manualna oraz skrzynie automatyczne z 6 i 9 biegami.

Range Rover Evoque – opinie kierowców

Łatwe prowadzenie, komfort podróżowania na każdym dystansie i duża ładowność to cechy, za które Range Rover Evoque zbiera kolejne pozytywne opinie. Został również dobrze przyjęty przez ekspertów, otrzymując między innymi nagrodę North American SUV of the Year 2012. 

W tym miejscu koniecznie trzeba również wskazać na wyjątkowy design Range Rovera Evoque, za który samochód był wielokrotnie nagradzany.

Range Rover Evoque - Wiadomości

 • Co ty wiesz o sprzedawaniu? Bogusław Linda zmienia auto

  Co ty wiesz o sprzedawaniu? Bogusław Linda zmienia auto

  Wtorek, 27 lutego (09:50)
  Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów - Bogusław Linda – poinformował o chęci sprzedaży swojego ukochanego samochodu. Z opisu w mediach społecznościowych wynika, że posiada ono...
 • Range Rover Evoque Convertible. Ceny

  Range Rover Evoque Convertible. Ceny

  Czwartek, 9 czerwca 2016 (14:22)
  Do polskich salonów wjechał właśnie Range Rover Evoque Convertible. Ile zapłacić trzeba za możliwość poruszania się kabrioletem ze znaczkiem brytyjskiej marki?
 • Range Rover Evoque Convertible z rekordowym dachem

  Range Rover Evoque Convertible z rekordowym dachem

  Poniedziałek, 9 listopada 2015 (09:40)
  Po serii wycieków zdjęć szpiegowskich i renderów Land Rover opublikował wizerunek swojego najnowszego modleu - Range Rovera Evoque w długo wyczekiwanej wersji Convertible.
 • Reklama
 • Range Rover Evoque Convertible w terenie

  Range Rover Evoque Convertible w terenie

  Wtorek, 6 października 2015 (15:37)
  Luksusowy SUV w wersji z otwartym nadwoziem pokazuje swoje możliwości terenowe.
 • Taki będzie Range Rover Evoque Cabrio!

  Taki będzie Range Rover Evoque Cabrio!

  Piątek, 2 października 2015 (09:07)
  Przedstawiciele Land Rovera w niecodzienny sposób stopniują napięcie przed premierą modelu Range Rover Evoque w wersji kabriolet.
 • Range Rover Evoque po liftingu

  Range Rover Evoque po liftingu

  Poniedziałek, 23 lutego 2015 (10:21)
  Największą nowością Range Rovera na salonie genewskim będzie Evoque po liftingu.
 • Reklama
 • Range Rover Evoque bez dachu. Ładny?

  Range Rover Evoque bez dachu. Ładny?

  Czwartek, 8 stycznia 2015 (09:33)
  Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w salonach Range Rovera pojawi się nowa odmiana modelu Evoque. Brytyjskie media donoszą, że firma pracuje właśnie nad produkcyjną wersją...
 • DS5, panda, focus, ampera, evoque, yaris czy up? Wybieraj

  DS5, panda, focus, ampera, evoque, yaris czy up? Wybieraj

  Poniedziałek, 9 stycznia 2012 (17:40)
  Citroen DS5, fiat panda, ford focus, opel ampera, range rover evoque, toyota yaris i volkswagen up to finałowa siódemka plebiscytu na Samochód Roku 2012.